ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. ŚWIĘTEJ JADWIGI KRÓLOWEJ W ŻEGOCINIE - SPORT SZKOLNY

AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2010/2011

Puchar dla PG w Żegocinie.

W sobotę 26 lutego 2011r. w sali ZS w Łapanowie odbył się już VII. Memoriał Piłkarski im. Janusza Kuliga - kierowcy rajdowego z Łapanowa, który zginął tragicznie na przejeździe kolejowym w Rzezawie 13 lutego 2004 roku. Sportowcy z Łapanowa co roku organizują memoriał piłkarski dla upamiętnienia swojego mistrza. W tegorocznym turnieju brało udział sześć drużyn piłkarskich z trzech gmin,. Startowały drużyny gimnazjalistów z Łapanowa, Trzciany, Leszczyny, Tarnawy, Sobolowa i Żegociny. Przed rozpoczęciem zawodów delegacja sportowców złożyła wiązankę kwiatów na grobie Janusza. Mecze rozrywano systemem każdy z każdym. Zwycięzcą VII. Memoriału Piłkarskiego im. Janusza Kuliga zostało Gimnazjum przy ZS w Żegocinie. Drużyną opiekował się Wojciech Wrona. [Więcej >>>]

Gminne eliminacje futsalu.

15 października 2010 roku w sali gimnastycznej PSP w Żegocinie rozegrane zostały gminne eliminacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe) oraz Gimnazjady w halowej piłce nożnej chłoców. Zgłosiły się reprezentacje wszystkich szkół funkcjonujących na terenie gminy tj, cztery drużyny w grupie szkół podstawowych i trzy gimnazjalne. Turniej doszedł do skutku dzięki osobistemu zaangażowaniu Pana Wojciecha Wrony. W grupie szkół podstawowych wygrała reprezentacja Żegociny, wśród gimnazjalistów najlepszą okazała się drużyna Gimnazjum z Żegociny. Najlepszym bramkarzem wśród uczniów podstawówki został Patryk Janiczek (PSP Żegocina), najlepszym strzelcem jego kolega Łukasz Kuska. Wśród gimnazjalistów najlepszym bramkarzem został Paweł Kamionka (Łąkta Górna), a królem strzelców Kamil Kącki (PG Żegocina). [Więcej >>>]

Powiatowe biegi przełajowe - Łapanów 2010.

4 października 2010 r. nad zalewem w Łapanowie spotkało się kilkaset młodych zawodników, by wziąć udział w powiatowych biegach przełajowych i sztafetowych. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całego powiatu, którzy walczyli o najlepsze miejsca i awans do finału wojewódzkiego w Nowym Targu. W zawodach wzięła udział skropmna reprezentacja Zespołu Szkół w Żegocinie. W kategorii gimnazjalistek najlepiej spisała się Justyna Jędrzejek z klasy pierwszej, która zajęła 6 miejsce, premiowane awansem do zawodów wojewódzkich. Lepiej poszło uczniowi klasy drugiej gimnazjum Barkowi Miszczuki, który zajął IV miejsce i także zakwalifikował się do wojewódzkiego finału. Głównym organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Bochni współorganizatorem Urząd Gminy Łapanów. Opiekunem gimnazjalistów był M. Kaszuba.